GENÇ BÜROKRAT MANŞET HABERLER

SİYASET GÜNDEMİ
TÜRKİYE
ATAMA & TAYİNLER
DUYURULAR
BÜROKRAT HABERLERİ
RÖPORTAJ

Vali Yavuz'dan 'Denizcilik ve Kabotaj Bayramı' Mesajı

Trabzon Valisi Yücel Yavuz 'Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’ Nedeniyle Mesaj Yayımladı.
Bu haber 2017-07-01 15:52:00 eklenmiş ve 439 kez görüntülenmiştir.
“1 Temmuz 1926’da yürürlüğe giren Kabotaj Kanunu ile kendi kara sularında, egemenlik ve bağımsızlığını ilan eden ülkemizde 1 Temmuz, doksanbir yıldır, ‘Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’ olarak kutlanmaktadır.
 
Kurtuluş Savaşı'ndan sonra, denizlerdeki egemenliğimizin tezahürü niteliğindeki bu yasanın yürürlüğe girmesiyle, yabancı devletlerin denizlerimizdeki ticari hâkimiyeti nihayete ermiştir. Kabotaj Kanunu, denizlerimizi sahiplenme ve her bir noktasında muktedir olma şuurunu milletimize aşılamış, denizciliğimizin gelişmesinde önemli rol oynamıştır.
 
Üç tarafı denizlerle çevrili ve son derece stratejik iki önemli boğaza sahip ülkemizin jeopolitik-jeostratejik açıdan büyük önem ve üstünlük arz eden bu konumundan, denizcilik açısından da en iyi şekilde istifade edilmesi hayati öneme haizdir.
 
Devletimizin, son yıllarda, her alanda olduğu gibi denizcilik sahasında da gerçekleştirdiği birçok yenilik; yerli ve milli imkânlar kullanılarak başarıyla neticelendirdiği birçok ticari ve askeri çalışma, denizlerimizdeki tahakkümümüzü her geçen gün artırmakta, bu da bizlere büyük bir gurur ve mutluluk vermektedir.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, tüm deniz şehitlerimizi saygı, minnet ve şükranla yâd ediyorum. Köklü geleneği ve kadim bir mazisi olan Türk denizciliğinin ilerlemesinde emeği geçenlere ve tüm denizcilerimize en samimi selamlarımı iletiyor, bütün vatandaşlarımızın ve denizcilerimizin Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 91’inci yıl dönümünü kutluyorum.”
 
 
                                                
ETİKETLER : denizcilik ve kabotaj bayramı trabzon valisi yücel yavuz mesaj
Diğer BÜROKRAT HABERLERİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Genç Bürokrat Dergisi Haber Portalı
© Copyright 2015 İRM TASARIM AJANSI. Tüm hakları saklıdır. Bu site İRM Pusula Tasarım Ajansı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA