GENÇ BÜROKRAT MANŞET HABERLER

SİYASET GÜNDEMİ
TÜRKİYE
ATAMA & TAYİNLER
DUYURULAR
BÜROKRAT HABERLERİ
RÖPORTAJ

'Beyaz Bayraklar' Sahiplerini Buldu

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü ‘Beslenme Dostu Okullar Programı’ ve ‘Beyaz Bayrak Projesi’ kapsamında ilimiz genelinde yapılan denetimler sonucunda sertifika almaya hak kazanan okullarımıza sertifika ve beyaz bayrakları törenle verildi.
Bu haber 2017-07-16 19:07:07 eklenmiş ve 177 kez görüntülenmiştir.
Karabük Öğretmenevinde düzenlenen törene Vali Kemal Çeber, Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Danışman, Defterdar Osman Koçlaş, İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı, Halk Sağlığı Müdürü Sezgin Tiryaki, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Köse, şube müdürleri, denetim komisyonu üyeleri ile okul müdürleri katıldı.
 
Sertifika almaya hak kazanan okullarımıza sertifika ve beyaz bayraklarını vermek üzere kürsüye gelen Vali Çeber “Eğitim ve öğretim denilince hepimize ne kadar büyük görevler düştüğünü bir kez daha hatırlatmak isterim. Eğitim ve öğretim başarısının kümülatif bir olay olduğu kanaatindeyim. Sabah kalktığında evinde sağlıklı bir kahvaltı yapamayan öğrenci eğitimde başarılı olamaz, aile bundan sorumludur. Bindiği servis aracında okuluna güvenli gidemeyen, evine güvenli dönemeyen öğrenci başarılı olamaz. Okula geldiği zaman temiz bir sınıfta, hijyenik bir lavabo’da, gülümseyen öğretmenlerin karşısında eğitim almayan bir öğrenci yine başarılı olamaz, ben böyle düşünüyorum. Herkes kendi üzerine düşen sorumluluğu bilerek hareket ettiğinde, hepsini üst üste koyduğumuzda başarılı olacağımızı düşünüyorum. Hedef kitle anlamında kabul etmemiz lazım ki bu sacayaklarının en önemli halkasından birini bizler oluşturuyoruz. Bu itibarla Karabük’ün eğitim-öğretim alanındaki istatistikleri yan yana koyduğumda bana yeterli gelmedi. Yıllardır LYS ve TEOG’da derece yapan bir il için %72 bence yükseltilmesi, yukarılara çekilmesi gereken bir istatistik. Zaten temel başarı anlamında birkaç öğrencimizin LYS’de, birkaç öğrencimiz TEOG’da çok iyi okullara girmiş olması bana kâfi gelmez, size de gelmemeli. Yine kümülatif başarı, genel başarı en alttaki dediğimiz öğrencinin başarısı önemlidir. Herkesin mimar, mühendis, doktor, avukat olmasının gerekmediğini ama hedefi ve ufku olan evlatlarımızın bu anlamda yolunu açmanın bizim en önemli görevimiz olduğunu tabi ki unutmayacağız. Bu sertifikaları alan siz değerli arkadaşlarımı canı gönülden tebrik ediyorum. Kısa zamanda bu belgeleri, sertifikaları henüz almamış arkadaşlarımın da ne gerekiyorsa yaparak okullarını o düzeye getirmesini temenni ediyorum.”diye konuştu.
 
Konuşmaların ardından Vali Çeber ve protokol üyeleri tarafından geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın beden ve ruh sağlığını korumak, geliştirmek, yaşam kalitesini yükseltmek, temizlik ve hijyen konusunda yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirmek, öğrencilerimizin hijyenik bir ortamda eğitim-öğretimini sürdürmeleri amacıyla yapılan denetimler sonucunda sertifika almaya hak kazanan okullarımıza sertifika ve beyaz bayrakları teslim edildi.
ETİKETLER : karabük valiliği Vali Kemal Çeber Beslenme Dostu Okullar Programı Beyaz Bayrak Projesi
Diğer BÜROKRAT HABERLERİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Genç Bürokrat Dergisi Haber Portalı
© Copyright 2015 İRM TASARIM AJANSI. Tüm hakları saklıdır. Bu site İRM Pusula Tasarım Ajansı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA