GENÇ BÜROKRAT MANŞET HABERLER

SİYASET GÜNDEMİ
TÜRKİYE
ATAMA & TAYİNLER
DUYURULAR
BÜROKRAT HABERLERİ
RÖPORTAJ

Uyuşturucu ile Mücedele Devam Ediyor

Yakutiye Kaymakamlığınca Devam Eden Uyuşturucuyla Mücadele Çalışmaları ile Halkın Bilinçlendirilmesi Sağlanıyor.
Bu haber 2017-07-17 08:36:10 eklenmiş ve 300 kez görüntülenmiştir.
Yakutiye Kaymakamlığı konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu şekilde bilgi verdi:
''Yakutiye Kaymakamlığının Uyuşturucuyla Mücadele Kurulu kararı gereği, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve ilçe Jandarma Komutanlığınca ortak yürütülen ve Yakutiye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca da desteklenen yabani hint keneviri ile fiziksel mücadele çalışmaları tamamlandı.
 
     Yakutiye İlçesine bağlı merkez mahalleler hariç tüm mahallerde gerçekleşen fiziksel mücadele çalışmaları tarım alanları hariç olmak üzere yabani hint kenevirlerinin kendiliğinden yetiştiği yol kenarları ve arklarda gerçekleştirildi.
 
     1 Haziran 7 Temmuz 2017 tarihleri arasında gerçekleşen tespit , söküm ve imha çalışmalarına İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden 15, İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğünden 4 ve Yakutiye İlçe Jandarma Komutanlığından 13 personel katıldı.
 
    Çalışmalar kapsamında 1.194.306 kök yabani hint kenevirinin imha edildiği bilgisini veren İlçemiz Kaymakamı Dr. Ahmet N. HELVACI çalışmalara katılan kurumlara teşekkür etti ve konunun  takipçisi olduğunu, mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceğini belirtti.
 
    Ayrıca yetkililer tarafından çiftçilere kendi tarlalarında yabani hint keneviri ile mücadele etmeleri gerektiği konusunda bilgi verildi. ''
ETİKETLER : yakutiye kaymakamlığı uyuşturucu mücadele çalışmalar halk denetim
Diğer TÜRKİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Genç Bürokrat Dergisi Haber Portalı
© Copyright 2015 İRM TASARIM AJANSI. Tüm hakları saklıdır. Bu site İRM Pusula Tasarım Ajansı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA