GENÇ BÜROKRAT MANŞET HABERLER

SİYASET GÜNDEMİ
TÜRKİYE
ATAMA & TAYİNLER
DUYURULAR
BÜROKRAT HABERLERİ
RÖPORTAJ

AK Parti Başkan Yardımcısı Yılmaz: "Yeni sınırlar çizmeye ihtiyacımız yok"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Bizim yeni sınırlara ihtiyacımız yok, yeni sınırlar çizmeye ihtiyacımız yok, sınırları farklı bir anlama kavuşturmaya ihtiyacımız var. Sınırlar, insanları, toplumları ayıran yerler olmamalı, buluşturan, kavuşturan yerler olmalı." açıklamasında bulundu.
Bu haber 2017-09-26 11:36:00 eklenmiş ve 5197 kez görüntülenmiştir.

Türkiye'nin çevresinde yaşanan olayların dikkat çekici olduğunu belirten Yılmaz:"Bugünlerde yaptığımız tartışmalara bakıyoruz, Irak'ta, Suriye'de yaşananları hep birlikte görüyoruz. Bir birlik ve beraberlik olmazsa, demokrasi ilerlemezse, ekonomik refah artmazsa ülkelerin ne hale geldiğini hep birlikte görüyoruz. Bizim yeni sınırlara ihtiyacımız yok, yeni sınırlar çizmeye de ihtiyacımız yok. Sınırları farklı bir anlama kavuşturmaya ihtiyacımız var. Sınırlar, insanları, toplumları ayıran yerler olmamalı, buluşturan, kavuşturan yerler olmalı. Sınırlar, insanların, sermayenin, bilginin, malların, hizmetlerin serbest dolaşımına engel olmamalı. Tam aksine bunlar Avrupa'da nasıl serbestçe dolaşıyorsa, bizim bölgemizde de, Ortadoğu'da da serbestçe dolaşabilmeli, Ortadoğu'da yaşayan insanların refahı ve özgürlüğü artmalı." dedi.

ETİKETLER : cevdet yılmaz referandum ak parti açıklama
Diğer SİYASET GÜNDEMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Genç Bürokrat Dergisi Haber Portalı
© Copyright 2015 İRM TASARIM AJANSI. Tüm hakları saklıdır. Bu site İRM Pusula Tasarım Ajansı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA